0
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
بسته
فیلترها
تنظیمات
جستجو
خبرخوان

رویدادهای هنری

0 تخفیف 20 درصدی ادب بوک به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی

به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی همه کتاب های فروشگاه اینرنتی ادب بوک با  تخفیف 20 درصدی  ارائه می شود. این تخفیف 20 درصدی ویژه سفارش هایی که در روز پنجشنبه 24 آبان ثبت می شوند اعمال می گردد. همچنین مطابق روال گذشته همه سفارش های بالای 30 هزار تومان از ارسال رایگان بهره مند خواهند شد.

0 فهرست آثار تازه انتشارات شهرستان ادب

فهرست آثار تازه #انتشارات_شهرستان_ادب

داستان ایرانی :

1. #روز_داوری نوشته #سجاد_خالقی (رمان)
3. #نعلین‌های_آلبالویی نوشته #مهدی_نورمحمدزاده (رمان)
4. #برهنه_در_برهوت نوشته #هادی_خورشاهیان (رمان)
5. #سایه‌های_باغ_ملی نوشته #محسن_هجری (رمان)
6. #خواب_پلنگ نوشته #هادی_حکیمیان (رمان نوجوان)
7. #چشم‌های_سبز_هی_هو_هاما نوشته #ریحانه_جعفری (رمان نوجوان)
8. #گودال_اسماعیلی نوشته #علی_شاه_علی (مجموعه داستان)
9. #حوای_سرگردان نوشته #محمدقائم_خانی (مجموعه داستان)
10. #قرار_مهنا نوشته #مهدی_کفاش (داستان بلند)


شعر ایرانی:

1. #هیس_گل‌ها_خواب‌اند سروده #مرتضی_امیری_اسفندقه
2. #از_پیله_تا_پروانگی سروده #محمدرضا_روزبه
3. #روح_اندوهگین_یک_شاعر سروده #سیدرضا_محمدی
4. #ملاحظات سروده #امید_مهدی‌نژاد
5. #یادآوری سروده #محمدمهدی_سیار
6. #تماشایی سروده #میلاد_عرفانپور
7. #بعد_از_بنفشه‌ای_که_نیامد سروده #عباس_باقری
8. #چاپ_بیروت سروده #علی_داودی
9. #کابوس_شاخه‌های_شکسته سروده #مهدی_زارعی
10. #بی‌نقابی سروده #حمید_درویشی
11. #پیشواز سروده #محمدرضا_وحیدزاده
12. #لحظه‌های_بی‌ملاحظه سروده #مبین_اردستانی
13. #مرا_صدا_کردی سروده #لیلا_حسین_نیا
14. #تا_همین_غزل سروده #غلامرضا_مهدی_خانی
15. #حاشا سروده #امیررضا_یزدانی

پژوهش:

#نوشتن_در_سایه_جنگ به قلم دکتر #محمد_حنیف


چاپ اول شهرستان ادب:

1. #آتش‌گردان سروده امید مهدی‌نژاد (شعر)
2. #پیاده‌ها سروده امید مهدی‌نژاد (شعر)
3. #رجزمویه سروده امید مهدی‌نژاد (شعر)
4. #جمجمه‌ات_را_قرض_بده_برادر نوشته #مرتضی_کربلایی_لو (رمان)
5. #موهای_تو_خانه_ماهی‌هاست نوشته #محمدرضا_شرفی_خبوشان (رمان نوجوان)

 

#نمایشگاه_بین_المللی_کتاب_تهران
شبستان
سالن ناشران عمومی
راهروی 19
غرفه 25

0 بی کتابی برگزیده سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال در بخش ادبیات
کتاب بی کتابی نوشته محمدرضا شرفی خبوشان که توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده بود برگزیده سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال در بخش ادبیات و شاخه نثر معاصر شد
0 یادداشت علی‌اصغر عزتی پاک بر رمان «بی‌کتابی»

«حرف نشخوار نیست؛ قی کردن فساد است. شاهد ماجرا باید حرف بزند...»(بی‌کتابی؛ ص111) 
وقتی برای اولین بار این جمله را در رمان «بی‌کتابی» خواندم، رمان نام‌دار «جنایت و مکافات» داستایفسکی یادم آمد که آدم‌هایش یک‌بند حرف می‌زنند؛ چه آن‌که بویی برده از واقعه‌ای؛ و چه آن‌که خود عامل واقعه بوده. و بی‌شک با همین حرف زدن یک‌ریز و گاه درازگویی‌های بی‌محاباست که این رمان معرکه‌ی شناخت روح و روان انسان شد. هر ملتی دردی دارد که باید بازش بگوید و در اطرافش بیندیشد و به فکر درمان باشد برایش. و ما از آن ملت‌هایی هستیم که بیماری‌های مزمن و گاه حادّی داریم که باید هر چه زودتر و هر چه عمیق‌تر در چاره‌شان بکوشیم. حتما وظیفه‌ی رمان نویس چاره‌اندیشی نیست، اما انتظار از او بمثابه یک روشنفکر، شناخت و تشخیص مرض‌های کهنه، و تذکر آلامی است که مردمان کشورش گاه به آن‌ها عادت کرده‌اند.

محمدرضا شرفی خبوشان در «بی‌کتابی» دست روی یکی از این آلام کهنه گذاشته و در دل قصه‌ای قدرتمند، وضعیتش را بررسیده؛ و درباره‌اش به تفصیل و اقتضای داستان حرف زده. و آن‌قدر حول موضوع چرخیده، که همانند اعقاب بلندمرتبه‌اش در داستان‌گویی، داستان کامل جاافتاده و به اصطلاح پخته شده. او در رمانش به یکی از بزنگاه‌های مهم تاریخ معاصر سفر کرده، و با توان بالایی که در ساختن فضا و بازآفرینی نثر این دوره‌ی خاص از تاریخ معاصر‌مان دارد، نشتر بر یکی از این زخم‌های آماس‌کرده‌ زده است.

نویسنده‌ی «بی‌کتابی» با رفتن به روزگار مشروطه و سال‌های آغازین جنبش‌های تجددخواه ایران، بر معضلی نادیده گرفته‌شده از همان آغاز دست گذاشته؛ معضل بی‌ارج و قرب بودن کتاب و فرهنگ و هنر! «میرزایعقوب خاصه‌فروش» در گیرهاگیر به توپ بستن مجلس به دنبال یک نسخه از کتابی است که «دیدارش نصیب هیچ‌کدام از عوام نشده است و فقط چشم پادشاهان و خواص به آن خورده است».

این کتاب خواهان بسیار دارد؛ از جمله خود «لسان‌الدوله» که روزگاری کتابدار کتابخانه‌ شاه بوده است. میرزایعقوب برای دستیابی به کتاب در این روز مقرر، باید از میان مبارزین مشروطه و قشون قزاق بگذرد. با هزار بدبختی به محل کتاب می‌رسد، و به کتاب؛ اما با داستانی. کتاب به «جای‌نامه‌ی ضحاک»شهره است، و به سفارش «ناصرالدین‌شاه قاجار» نوشته شده؛ که آن هم داستانی دارد خواندنی. من در این مجال از نقل قصه‌ی گرم و پرطراوت میرزایعقوب و لسان‌الدوله، و ماجراهای یوم‌التوپ که در تصویرسازی و توصیف فضا بی‌همتاست، می‌گذرم؛ و خوانندگان این متن را دعوت می‌کنم به مواجهه با خود بی‌کتابی.

نکته‌ای که در این‌جا می‌خواهم اشاره‌ای کوتاه و ای بسا خام به آن بکنم، رفتار بی‌مانند «بی‌کتابی» با اسطوره‌ی «ضحاک» است. شرفی در این برخورد، در اقدامی جسورانه، اسطوره‌ی ضحاک را یک‌بار ویران کرده و از نو ساخته است. دگردیسی‌ای که در این رمان برای این اسطوره رقم می‌خورد، و اشراقی که پس از خواندن داستان برای خوانندگان رخ می‌دهد، در نوع خود بواقع کم‌نظیر است. داستان «بی‌کتابی»، داستان غارت و یغمای میراث فرهنگی -هنری کشور است؛ که به تعبیری مغز مُلک و ملت تلقی می‌شود.

آدم‌های اصلی این رمان همگی به نحوی در این امر دست دارند و هر کس دستش می‌رسد، بخشی از مرده‌ریگ آباءاجدادی را که تکه‌ای از هویت و وجود ما را دربر دارد، می‌دزد و به ثمن بخس به بیگانه‌گان می‌فروشند. از همین مختصر هم آشکار است که نویسنده دارد بازی می‌کند با این اسطوره. اما این همه‌ی ماجرا نیست. ماجرا وقتی به اوج خود می‌رسد که میرزا یعقوب بنا بر تهدید «لسان‌الدوله» ناچار تن می‌دهد به خواندن «جای‌نامه‌ی ضحاک» که به رمز نوشته شده، و همراه او و پسر نابکارش راهی دماوند می‌شود. از قراری که در جای‌نامه آمده، ضحاک در غار-چاهی در گوشه‌ای از دماوند در بند است. و زنده است.

نویسنده‌ جای‌نامه ادعا کرده که خود بدانجایگه رفته و ضحاک را جان‌دار و پرنشاط، با دو چشم خود دیده است. حال نوبت در لسان‌الدوله و میرزایعقوب و پسر لسان‌الدوله است. آنان با نشانی‌های موجود در کتاب به چاه می‌رسند و در لحظه‌ای هول‌آور، با چشمِ سر ضحاک را می‌بینند. (حال این‌که چه می‌بینند و چگونه، باشد به عنوان غافلگیری برای علاقمندان مطالعه‌ی این رمان.) من فقط اشاره می‌کنم به این مسئله که آوردن اسطوره‌ای قدرتمند چون ضحاک، و به روز کردنش در یک اثر ادبی مدرن و ایجاد دگردیسی در معنای آن و تسرّی دادنش به مسائل زمان، نه با کاربرد معهودش، کاری است کارستان؛ تازه و ناب. و حرف در این‌بخش بسیار است.

«بی‌کتابی» البته فقط این‌ها نیست. این رمان سوای قصه‌ی شگفت و هر آن‌چه که گفتم و نگفتم، یک ویژگی دیگر هم دارد که قابل چشم‌پوشی نیست؛ و آن تصویرهای بکر و خارق‌العاده‌اش است. ریختن کتاب‌های نفیس به سرقت رفته از کتاب‌خانه‌ی سلطنتی در حوض حیاط لسان‌الدوله، مغروق این جهان الوان شدن هر کسی که این توصیفات را می‌خواند، و سفر به سرآغاز آفرینش؛ و نیز صحنه‌ی گیر افتادن میرزا یعقوب در اتاق خانه‌ی خودش، دیدزدن اهل و عیال، و آن‌چه پی‌آمد این عمل است، از بیادماندنی‌ترین صحنه‌های رمان فارسی در این سال‌هاست. و این‌همه، از آن دست حرف‌هایی است که باید گفته شود. شاهد ماجرای «بی‌کتابی» از زمان‌ها حرف می‌زند و از کتاب‌ها؛ زمان‌ها و کتاب‌هایی که حالا غایبند از ما.

0 «بی‌کتابی» برگزیدۀ دهمین جایزه جلال شد
هیئت داوران دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، «بی‌کتابی» نوشته «محمدرضا شرفی خبوشان» را به دلیل «استفاده از نثری شیوا در خدمت خلق شخصیت‌ها و فضای داستان، نگاه نقادانه به جامعه امروز در گستره تاریخ، نگاهی و آفرینش فضایی رازآلود و پر رمز و راز و در عین حال داستان‌گویی قدرتمند و تصویرسازی بکر» شایستۀ این جایزه دانستند.
0 چه کسی «سِفر بمباران» را ترجمه خواهد کرد؟
«سفر بمباران» عنوان تازه‌ترین دفتر شعر علی محمد مودب است که در نمایشگاه کتاب امسال از سوی انتشارات موسسه شهرستان ادب منتشر و عرضه شد. در ادامه یادداشت حسن صنوبری را بر این کتاب می‎خوانید. گفتنی‎ست این یادداشت روز گذشته با اندکی تلخیص در روزنامه جام جم منتشر شده است. صنوبری بر پیشانی یادداشت خود نوشته است: «به دو بهانه؛ یکم: انتشار مجموعه شعر موفق «سفر بمباران» سرودۀ علی‎محمد مودب. دوم: انتشار همه‎سالۀ شعرهای ضعیف»
0 معرفی مجموعه شعر «یک‎دشت دویدن» آفتابگردان‎های شهرستان ادب
«یک دشت دویدن» مجموعه‌ای‌ست از اشعار شاعران جوان انقلاب اسلامی است که پیش از این در دوره‌های آموزشی شعر جوان انقلاب ( آفتابگردان‌ها) که هر سال توسط مؤسسه شهرستان ادب برپا می‌شود شرکت داشته‌اند. از همین مجموعه پیشتر کتاب «این بار به نام عشق» نیز منتشر شده است.
0 معرفی مجموعه‎شعر «دانشگاه‎نامه» عباس احمدی
عباس احمدی، شاعر طنزپرداز معاصر، متولد ۱۳۵۷و دارای دکترای رشته منابع طبیعی و مدرس دانشگاه است. او پیش از این با کتاب «مثنوی دانشجویی» (۱۳۹۰، انتشارات سپیده‌باوران)، سیمای شاعری اهل طنز را از خود به نمایش گذاشته بود. کتاب دانشگاه‌نامه که به تازگی به همت نشر شهرستان ادب وارد بازار شده است، در ادامه مسیر پیشین آثار این شاعر طنزپرداز قرار گرفته و نگاهی دارد به مشکلات و معضلات دانشگاه‌ها.
0 نگاهی به مجموعه شعر «قرار» سعید پورطهماسبی
«قرار» با طرح جلد ویژه‌ای که داشت به دستم رسید تا اشعارش را بخوانم. با این تصویر که غزلی عاشقانه آن هم از آن نوع که همه در ذهن داریم در این مجموعه گرد آمده، از همین رو کتاب را گشودم و با این بیت روبرو شدم:
0 معرفی کتاب «از آخر مجلس» میلاد عرفان پور
انتشارات شهرستان ادب درنمایشگاه کتاب امسال،بسیاری از کتاب های تازه خود را رونمایی کرد.از جمله کتاب "از آخر مجلس" تازه ترین اثر میلاد عرفان پور،شاعر جوان و خوش ذوق کشورمان،که با استقبال چشمگیری رو به رو شده است. شهرستان ادب این کتاب را برای اولین بار در بهار94 با شمارگان1100 نسخه در88 صفحه و با قیمت5500تومان روانه بازار کرد. حدود یک ماه پیش بود که کلیپی ازیکی از دیدارهای رهبر انقلاب با خانواده‎های شهدا منتشر شد. درآن دیدار، مقام معظم رهبری از حاضران،عکس شهید را طلب می‎کنند؛ با مشاهده عکس شهید، چشمانشان به رباعی زیر عکس می‎افتد و در همان خوانش نخست، شعر را برای جمع قرائت می‎کنند. رهبر معظم انقلاب با خواندن سطر آخر رباعی ناگهان منقلب می‎شوند و اشک از چشمانشان جاری می‎شود.