جستجو
منو بستن

یادداشت های پیک ویک

چارلز دیکنز
نشر چشمه
پرویز همتیان بروجنی
قابلیت دسترسی: ناموجود
130,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است
زمان تحویل: 3-5 روز

این رمان حجیم که یکی از طنزآلودترین آثار این نویسنده‌ی کلاسیک بریتانیایی محسوب می‌شود، باعث درک و خوانش جهانِ داستانی او شده و در واقع نمونه‌ای مهم از ایده‌های ادبی اوست. برای همین این اثر اهمیت فراوانی در بین آثار او دارد. در دیکنز این رمان را برای اولین بار در سال ۱۸۳۷ منتشر کرد و همین اثر باعث شد تا درهای شهرت روی او باز شود. این رمان ماجراهای مردی به نام پیک‌ویک است که یک باشگاه خصوصی را اداره می‌کند و طی این کار با انبوه‌ آدم‌های خاص، ماجراهای متفاوت و موقعیت‌های نو مواجه می‌شود.

دیکنز که او را بزرگ‌ترین نویسنده‌ی عصر ویکتوریا دانسته و اولین نویسنده‌ای که به شکلی جدی به روابط نوپای قدرت در جامعه‌ی انگلیسی توجه کرد در این رمانِ مهم، انبوهی خُرده‌روایت و ماجرا می‌سازد که اتمسفری چون بازار مکاره دارد. از این رمان در سال‌های قبل ترجمه‌های ناقصی صورت گرفته بود اما این نخستین بار است که ترجمه‌ی کامل این رمان از سوی نشرچشمه منتشر می‌شود.«یادداشت‌های آقای پیک‌ویک» چندمین ترجمه‌ی همتیانِ بروجنی از این نویسنده است و او پیش از این نیز سابقه‌ی ترجمه‌ی داستان‌های کوتاهِ او را در کارنامه دارد. «یادداشت‌های آقای پیک‌ویک» در ۱۲۵۰ صفحه به بازار می‌آید.

این رمان در مجموعه‌ی «جهان کلاسیک » نشرچشمه طبقه‌بندی می‌شود. چشمه آثار دیگری از دیکنز را نیز در دست ترجمه و آماده‌سازی دارد.

0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*