جستجو
منو بستن

کتابستان

نمایش به عنوان گرید لیست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه
شیرنشو

شیرنشو

«شیر نشو» در فضای معاصر و ایران امروز روایت می‌شود. داستان اهالی روستای رهشا که چند روز مانده محرم، خیمه معروف عزاداری‌شان که بسیار قدیمی و با اصالت بود در آتش‌سوزی از بین می‌رود. داستان «شیر نشو» روایت شیرین و دلچسبی است از تلاش آدم‌های ساده و معمولی اطرافمان برای نشان دادن عشقشان به امام حسین. عشقی که آنقدر در وجودشان رسوخ کرده که حتی وقتی میخواهند با هم عادی هم حرف بزنند با زبان اشعار تعزیه منظورشان را منتقل می‌کنند. قهرمان، زبان و دغدغه‌های رمان «شیر نشو» نوجوانانه هست اما به خوبی می‌تواند بزرگسالان را هم جذب خودش کند. «شیر نشو» نوستالژی‌ای است از روزهای عظمت و شوکت تعزیه‌خوانی در ایران و همینطوری همدلی مردم در سختی‌های دوران جنگ.
تصویر از حیدر

حیدر

آنچه تاکنون از زندگی و زمانهٔ مولای متقیان علی (علیه‌السلام) شنیده یا خوانده‌ایم پاره‌هایی پراکنده از مشهورات است و دانش ما محدود به روایت‌هایی است که نمی‌دانیم دقیقاً کجای زندگی امیرالمؤمنین جلوه کرده‌اند. اما این بار در کتاب «حیدر» با روایتی خطی، یک‌دست و درهم‌تنیده از ۹ سال زندگی مولی‌الموحدین علی (ع) با حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها مواجهیم. روایتی که راوی‌اش حیدر (ع) است. از زبان مولا می‌خوانیم که از سال دوم تا یازدهم هجری چه گذشت. از روزهای نزدیک به ازدواج حضرت امیر (ع) تا روزهای بعد از شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها. هر آنچه از زندگی مشترک، نبردها و روزگار پرفرازونشیب به‌طرزی پراکنده در منابع شیعه و سنی ثبت شده است، از دید نویسنده دور نمانده و در تلاشی عالمانه با اتکا و ارجاع بر بیش از ۱۲۰ منبع متقن، تصویری روشن و یک‌پارچه از زندگی مولی‌الموحدین در «حیدر» بر کاغذ نشانده است.
هبذول

هبذول

امید کوره چی
انتشارات کتابستان معرفت
داستان‌هایی فانتزی و تخیلی و با استفاده از حقایقی درباره موجودات ماوراء الطبیعه و با کمک گرفتن از آیات و روایات مستند و موثق مخاطب را با خود همراه می‌کند و به دنیای تاریک سایه‌ها و موجودات ناپیدا می‌برد.
کتاب هبذول نوشته امید کوره‌چی است. امید کوره‌چی، با خلاقیت و شجاعتش، توانسته است در نظر مخاطبان بسیاری را به کتاب‌های خود جلب کند. داستان‌هایی فانتزی و تخیلی و با استفاده از حقایقی درباره موجودات ماوراء الطبیعه و با کمک گرفتن از آیات و روایات مستند و موثق مخاطب را با خود همراه می‌کند و به دنیای تاریک سایه‌ها و موجودات ناپیدا می‌برد. این کتاب چهارمین جلد از هفت‌گانه هفت‌جن است و نویسنده خواننده را به کویر و موجودات ماورایی آن می‌برد. سه جلد قبلی این هفت‌گانه، پرفروش‌ترین رمان‌های فانتزی و ماورایی ایرانی بوده‌اند.
صخور

صخور

ص خ و ر
امید کوره چی
انتشارات کتابستان معرفت
امید کوره چی این بار در صخور حرف های جدیدی دارد که حتما غافلگیر می شوید و به سرعت برق و باد مطالعه این جلد را تمام می کنید. حرف هایی که اگرچه جنس شان ماورایی ست و بازهم ممکن است شما را بترساند اما ریشه در واقعیت های عالمی پوشیده از نظر دارد.
کتاب «صخور» تازه‌ترین رمان امید کوره‌چی و جلد سوم از مجموعه کتاب «هفت جن» است. این اثر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان پرفروش‌ترین کتاب نشر کتابستان معرفی گردید. این اثر در واقع دنباله‌ای بر رمان‌های «هفت جن» و «لوثیا» است و در آن نیروهای خیر و شر در حال مبارزه با یکدیگر هستند و پای این مبارزه به زندگی امروز انسان نیز کشیده می‌شود. انسان‌های امروزی در این کتاب درگیری این مبارزه در جهان دیگری هستند و گاهی آسیب می‌بینند یا خودشان در این درگیری نقشی عمده ایفا می‌کنند.
تصویر از لوسیا

لوسیا

امید کوره چی
انتشارات کتابستان معرفت

7 جن

هفت جن
نویسنده: امید کوره چی
انتشارات کتابستان معرفت
برای آنهایی که اهل مطالعه یا تماشای آثار ژانر وحشت هستند حتما جذاب خواهد بود و به آنهایی که کمی ترسو هستند مطالعه این کتاب توصیه نمی شود. علوم غریبه یکی از شاخه هایی است که همیشه طالبان خاصی داشته و کنجکاوی برانگیز بوده است. این حوزه که اتفاقا اطلاعات درستی از آن نیز در دسترس نیست و همیشه در پرده ای از ابهام و اغلب آغشته به مسائل رازورانه از آن سخن به میان می آید موجب افزایش حس کنجکاوی می شود.
ادبیات و به طور کلی هنر در کشور ما در این موضوع ورود موفقی نداشته و از آنجاکه رشته های هنری نیز اغلب با مباحث عوامانه اقدام به تولید اثر کرده اند کمتر آثار ماندگاری در فضای هنر را شاهد بوده ایم. اما به تازگی شاهد انتشار رمانی با عنوان «7 جن» به قلم امید کوره چی از سوی انتشارات کتابستان معرفت هستیم. اثری که عنوان آن برای جذب خواننده علاقه مند به این مباحث کافی است تا جذب کتاب شود.
رمان «7 جن» همانطور که به آن اشاره شد عنوانش برای جذب بیننده یا شنونده کفایت می کند اما علاوه بر عنوان بندی رمان، طراحی جلد و کتاب سازی کتاب نیز موجب جذب بیشتر خواننده به آن می شود. طراحی جلد متفاوت و رمز آلود کتاب و ظاهر سحرآمیز آن که شباهت بسیاری به اوراد نوشته شده توسط جادوگران دارد موجب جذب بیشتر مخاطب به کتاب می شود. اگر از ظاهر این رمان عبور کنیم باید گفت متن آن، روان و فاقد هرگونه پیچیدگی آن بر جذابیت رمان افزوده و خواننده را برای ادامه متن ترغیب می کند. نویسنده که ظاهرا تسلط و اشراف کاملی بر مباحث علوم غریبه دارد به خوبی توانسته از پس فضاسازی بر بیاید و خواننده را در موقعیت اتفاقات قرار بدهد و او را تا پایان متن با خود همراه کند. نکته جالب توجه در رمان «7 جن» سیطره تفکر دینی در موضوع علوم غریبه است و راوی و شخصیت اصلی رمان پیوسته در مسیر رسیدن به مقصد از خداوند یکتا کمک می خواهد و خود را بدون کمک او هیچ می داند.
«7 جن» برای آنهایی که اهل مطالعه یا تماشای آثار ژانر وحشت هستند حتما جذاب خواهد بود و به آنهایی که کمی ترسو هستند مطالعه این کتاب توصیه نمی شود. این رمان یقه خواننده را می گیرد و او را با خود به عمق دنیای ساحران و جادوگران می برد و خواننده با خواندن «7 جن» سفری شگفت انگیز با اجنه را آغاز خواهد کرد.
7 ج ن
فیلترها Close
از: 30,000 تومان تا: 110,000 تومان
ريال30000 ريال110000