جستجو
منو بستن

دوستان

نمایش به عنوان گرید لیست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

داستان های عبرت انگیز

95,000 تومان
میگوئل د سروانتس نویسنده ی اسپانیایی بود که به طور گسترده ای به عنوان بزرگترین نویسنده ی اسپانیایی زبان در جهان شناخته می‌شود. این رمان نویس برجسته بیشتر به خاطر رمان دن کیشوتش شناخته می شود، اثری که اغلب به عنوان اولین رمان مدرن و یکی از قله های ادبیات جهان ذکر می شود. بخش اعظم زندگی او در فقر و گمنامی سپری شد، در حالی که بخش عمده ای از آثار باقیمانده او در سه سال قبل از مرگش تولید شد، زمانی که توسط کنت لموس حمایت شد و مجبور به کار نشد. با وجود این، تأثیر و سهم ادبی او با این واقعیت منعکس شده است که اسپانیایی اغلب به عنوان "زبان سروانتس" شناخته می شود. در سال 1569، سروانتس مجبور به ترک اسپانیا شد و به رم نقل مکان کرد، جایی که در خانه ی یک کاردینال کار می کرد. در سال 1570، او در یک هنگ پیاده نظام نیروی دریایی اسپانیا نام نویسی کرد و در نبرد لپانتو در اکتبر 1571 به شدت مجروح شد. او تا سال 1575 به عنوان سرباز خدمت کرد، زمانی که توسط دزدان دریایی بربری دستگیر شد. پس از پنج سال اسارت، آزاد شد و به مادرید بازگشت. داستان های عبرت انگیز شامل 12 داستان کوتاه است که توسط این نویسنده ی پر آوازه ی اسپانیایی بین سال ها 1558 تا 1603 نوشته شده و اگر ارزش ادبی بیشتری از دن کیشوت نداشته باشند، به یقین ارزش کمتری نیز ندارند. این داستان‌ها هدفی جز دادن درس های اخلاقی ندارد و به خواننده می آموزند که کجراهه را گزیدن چه نتایج ناگواری به بار می‌آورد.
تصویر از مثنوی معنوی

مثنوی معنوی

380,000 تومان
بر اساس نسخۀ قونیه و مقابله با تصحیح و طبع نیکلسون. تصحیح، مقدمه و کشف الابیات از قوام الدین خُرّمشاهی. این تصحیح چهار ویژگی قابل توجه دارد: نخست) اعرابگذاری در موارد لازم. دوم) کشف الابیات. سوم) نسخۀ اساس آن کهن ترین و اصیل ترین نسخۀ بدست آمده (مکتوب به سال ۶۷۷ق) از مثنوی است. چهارم) با تصحیح نیکلسون مقابله شده و تمامی تفاوتها و اختلافها در پای صفحه آمده است.
تصویر از سفر درونی

سفر درونی

110,000 تومان
رومن رولان درام نویس ، رمان نویس ، مقاله نویس ، مورخ هنر و عارف فرانسوی بود که در سال 1915 به عنوان ادای احترام به آرمان گرایی والای او و نیزبه همدلی و عشق او به حقیقت که او با آن انواع مختلفی از انسانها را توصیف کرده است جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد. وی از حامیان اصلی استالین در فرانسه بود و همچنین به دلیل مکاتبات و تأثیرش بر زیگموند فروید نیز مورد توجه قرار گرفته است.سفر درونی را می توان خودزندگینامه ی روحانی و معنوی رومن رولان این نویسنده ی مطرح و صاحب نام فرانسوی دانست. چیزی شبیه دفتر خاطراتی که رولان در آن به نوشتن اندیشه ها و ثبت کردن تجربه هایش پرداخته است. این کتاب حاوی تفکرات رولان و تجربیاتی که از سرگذرانده است با زبانی شاعرانه است. سفری درونی ، سفری به درون اعماق اندیشه ها، افکار و احساسات رولان است. این کتاب سرشار است از توصیفات نابی از پدیده ها و تجربه های نویسنده. نویسنده ای که در تلاش است معنای زندگی را بفهمد. در ابتدا رولان قصد داشت این کتاب تنها پس از مرگش منتشر شود اما در سال 1942 به دلیل مشکلات مالی ای که پیدا کرده بود مجبور به چاپ آن شد.
تصویر از ایکاروس

ایکاروس

95,000 تومان
کتاب پیش رو مجموعه ای است از داستان های کوتاه با نام "ایکاروس و داستان های دیگر از نویسندگان آلمانی زبان" که بیش از صد و سی قصه به قلم بیش از سی نویسنده را به صورت منتخب در بردارد. در این میان از معروف ترین نویسندگانی که آثارشان در مجموعه ی "ایکاروس و داستان های دیگر از نویسندگان آلمانی زبان" آمده می توان به "آرتور شنیتسلر"، "هرمان هسه"، "فرانتس کافکا"، "برتولت برشت"، "هاینریش بل" و "توماس برنهارد" اشاره کرد. در این مجموعه همچنین داستانی از "الفریده یه لی نک" با نام "ایکاروس، یک موجود والاتر" آمده است که عنوان مجموعه از آن گرفته شده است. آنچه امروز به عنوان داستان کوتاه در ادبیات آلمان شناخته می شود، فرم ادبی است که عمده ی قدرت آن به قرن بیستم بر می گردد. این ابزار قدرتمند ادبی که در خدمت بیان دغدغه های فلسفی و اجتماعی بود، در ابتدا از نمونه های آمریکایی اش الهام گرفت اما نمی توان نقش فرم های بومی کهن را در شکل گیری آن انکار کرد؛ فرم هایی که به قرون وسطی و حتی قبل تر از آن برمی گردند و شامل افسانه ها، لطایف، رمان و داستان های عاشقانه بودند. مجموعه ی "ایکاروس" از چنین رویکردی برخوردار است و علاوه بر تاکیدی که بر ادبیات مدرن دارد، از خاستگاه داستان های کوتاه در قرن هجدهم تا بیستم کشورهای اتریش، سوئیس و آلمان، نمونه هایی را هر چند کوتاه جمع آوری نموده است. این مجموعه بر اساس تاریخ تولد نویسندگان تدوین شده است و روایت های آن از درون مایه های روان شناختی، سیاسی، اجتماعی، تعلیمی و شاعرانه برخوردارند.
تصویر از خمسه نظامی

خمسه نظامی

350,000 تومان
مولفان بهاء‌الدین خرمشاهی، الیاس‌بن‌یوسف نظامی
تصویر از کلیات شمس تبریزی

کلیات شمس تبریزی

150,000 تومان
بر اساس تصحیح و طبع شادروان بدیع الزمان فروزانفر. مشخص ساختن غزل های الحاقی و مقدمه از دکتر اردوان بیاتی. ویژگی های مهم این طبع: نخست) تمام ۳۲۲۹ غزل را در یک جلد با حروفنگاری شکیل گنجانده است. دوم) غزل های منسوب به دیگران در پانویس مشخص گردیده. سوم) ترجیعات و رباعیات را هم در بر دارد. چهارم) دارای واژه نامه است. پنجم) فهرست غزل ها در آغاز کتاب آمده اس
فیلترها Close
از: 95,000 تومان تا: 420,000 تومان
ريال95000 ريال420000