جستجو

نشر ایجاز

نمایش به عنوان گرید لیست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

آتش و خشم درون کاخ سفید ترامپ

مولف: مایکل ولف
مترجمان: پریسا رضایی- دانا صافیان
35,000 تومان

ارباب نجوا

شهریار جوهری از آنجایی که کتاب اول خود را نوشته در عالم نویسندگی شناخته شده نیست. اما با رمانی که با عنوان «ارباب نجوا» خلق کرده است می‌گوید داستان نویسندگی اش به یک یا چند کتاب ختم نمی‌شود. این را می‌شد از سخنرانانی که او در رونمایی از «ارباب نجوا» دعوت کرده بود فهمید.
25,000 تومان

باب العبد

انتشارات ایجاز منتشر کرد: اکنون من درست در محل حمام کردن جن­ها ایستاده­ام؛ حتی اگر ظاهر شوند، از آن­ها ترسی ندارم. چرا؟ چون مطمئنم ظاهر نمی­شوند؟ یا چون حس کنجکاوی سراپای وجودم را فرا گرفته و بر غریزه­ی ترس و هراسم غلبه کرده است؟ به خدا قسم اگر راویان راست می­گفتند، جن­ها منتظر نمی­ماندند و نه جن­های عالم و نه غول سیاه لحظه­ای درنگ نمی­کردند و همه­شان اکنون به من حمله­ور می­شدند و تکه تکه­ام می­کردند. دارم فحش­تان می­دهم: لعنت به همه­ی شما، شماها واقعیت ندارید و حرفی بیش نیستید؛ خیال و افسانه ای که هیچ سند و مدرکی برایش نیست. آن­چه بر مادرم گذشت تنها در اثر یک بیماری بود و خدا شفایش داد، ولی من در این لحظه همه­ی شما را به مبارزه دعوت می­کنم. اگر راست می­گویید قوی­ترین جن­تان را بفرستید. شماها که هستید؟ مشتی دروغ که عده­ای دیوانه روایت­شان کرده­اند... . اکنون من در محل حمام کردن شماها هستم و خاطرات گذشته در ذهنم باشتاب می­گذرند...
18,000 تومان

بعد از ابر

گفتم : بالاخره که فراموشش می کنی . روزگار همین طور نمی ماند . نفس عمیقی کشید و گفت : یاد بعضی آدم ها هیچ وقت تمامی ندارد ؛ با این که نیستند ، با این که رفته اند ، ولی هیچ وقت خاطره شان تمام نمی شود . گفتم : ولی همین که نیستند کم کم همه چیز تمام می شود . لبخندی زد و گفت : بودن بعضی از آدم ها ، تازه از نبودنشان شروع می شود....
30,000 تومان

پاپا همینگوی

آقای همینگوی آیا می توانید احساس تان را درباره ی مرگ خلاصه کرده و به ما بگویید؟ و ارنست جواب داده بود بله مرگ هم فاحشه ای دیگر است هرگز برای مراسم تشییع و سوگواری به کچام نرفتم. نمی توانستم با پاپا همینگوی خودم، در میان جمعیت، خداحافظی کنم، از این رو به کلیسای سنتا ماریا سوپرا مینروا رفتم، آن جا کلیسای او بود، نه من. می خواستم در جای او و کلیسای دوست داشتنی او با پاپا خدافظی کنم. دیدم کنار محراب خالی است. رفتم و برای مدتی طولانی آن جا نشستم و به تمام روزها و لحظات خوشی که باهم داشتیم فکر کردم. ولی هر چه خاطرات و زمان در ذهنم عبور می کرد، فقط و فقط میتوانستم بگویم: موفق باشی پاپا، بخت و شانس یارت باشد. ارنست کاملا درست می گفت: آدمی برای شکست آفریده نشده. آدمی نابود می شود و از بین می رود،ولی شکست نمی خورد.
30,000 تومان

پازولینی و سینمای شعر

انتشارات ایجاز منتشر کرد : پیر پائولو پازولینی ، سینماگر،شاعر،داستان نویس و نظریه پردازسینمایی برجسته ایتالیایی ، در طول عمر نسبتا کوتاه خود(53سال)آثار بسیاری در زمینه سینما و ادبیات خلق کرد و تاثیر عمیقی بر فیلم سازان نسل پس از خود گذاشت . با این که هیچ یکاز فیلم های پازولینی ، حتی انجیل به روایت متی که برداشت خاص او از زندگی عیسی مسیح است تا کنون امکان نمایش عمومی در ایران را نداشته اند با این حال وی در میان علاقه مندان جدی سینما در ایران فیلم ساز محبوب و سرشناسی است..
20,000 تومان
فیلترها
مرتب سازی
نمایش