جستجو
منو بستن

مدیریت افراد

کتاب مديريت افراد مجموعه‌‌ای از مقالات مربوط به حوزه‌ی مدیریت است که انتشارات هاروارد Harvard Business Review آن را در سال 2011 منتشر کرد. این کتاب بر اصول راهبردی و عملکردی تاکید دارد که سبب می‌شوند مدیران در تعامل درست با کارمندان‌شان باشند. این کتاب توضیح می‌دهد چگونه توانایی‌های اعضای تیم‌تان را بشناسید و در کدام موقعیت آن‌ها را قرار بدهید تا بیشترین بازدهی را داشته باشند. کتاب مديريت افراد مدیران موفق را شبیه شطرنج‌بازان ماهر تصور کرده است. طبق این فرضیه مدیران با به‌کارگیری تکنیک و استراتژی‌های کارآمد در موقعیت‌های بحرانی و شرایط دشوار افراد را کنترل و مدیریت کنند. نویسندگان مقالات کتاب مديريت افراد که با نام اصلی HBR's 10 must reads on managing people منتشر شده درباره‌ی مفاهیمی از جمله «هوش هیجانی»، «کیتا»، «سندرم مهیا شدن برای شکست»، «یادگیری تک حلقه‌ای و دو حلقه‌ای» و «تعصب ناخودآگاه» صحبت می‌کنند. دانیل گلمن، ژان فرانسوا مانزونی ، فردریک هرزبرگ و افراد دیگر همه از جمله مدیران و سرمایه‌گذاران برجسته‌ای هستند که تجربیات و داستان‌های موفقیت‌ خودشان را در این مقالات با خوانندگان به اشتراک گذاشته‌اند و با مثال‌های واقعی در دنیای کسب‌وکار اصول‌‌های مدیریتی‌شان را توضیح می‌دهند.
قابلیت دسترسی: موجود
66,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

مدیران موثر فضایی را در سازمان برای کارمندان مهیا می‌کنند که در آن، چنین سوالاتی پاسخ داده می‌شوند: سبک رهبری سازمان چیست؟ چطور به کارمندان انگیزه داده می‌شود؟

در تمام زمینه‌های مختلف مدیریتی که مطالعه کردیم، از افراد خواستیم که پایه و اساس فرآیند منصفانه را مشخص کنند. ما، چه با مدیران ارشد اجرایی و چه با کارمندان فروشگاه کار می‌کردیم، در هر صورت، همواره سه اصل مشابه ظاهر می‌شدند که همدیگر را متقابلا تقویت می‌کنند: تعامل با دیگران، توضیح و شفاف‌سازی انتظارها.

تعامل با دیگران یعنی افراد را از طریق نظرخواهی و اجازه به آن‌ها برای رد ایده‌ها و فرض‌های یکدیگر، در تصمیم‌گیری‌هایی سهیم کنیم که آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. تعامل حاکی از احترام مدیریت به افراد و ایده‌های‌شان است. تشویق به رد کردن نظر همدیگر، قوه‌ی تفکر همه را قوی و خرد جمعی ایجاد می‌کند. تعامل، به وسیله‌ی مدیریت و تعهد بیشتر از جانب همه‌ی کسانی که در اجرای این تصمیم‌ها دخیل‌اند، به اتخاذ تصمیم‌های بهتر منجر می‌شود.

توضیح، یعنی همه‌ی افراد دخیل در اتخاذ تصمیم و تحت تاثیر آن، باید بفهمند چرا چنین تصمیم‌هایی گرفته شده‌اند. توضیح تفکری که در این تصمیم‌ها نهفته است افراد را مطمئن می‌کند که مدیران نظرشان را بررسی کرده‌اند و این تصمیم‌ها را تا حدودی در جهت منافع کلی شرکت گرفته‌اند. توضیح به کارمندان اجازه می‌دهد، حتی اگر ایده‌های‌شان رد شده باشد، باز هم به نیت مدیران اعتماد کنند. توضیح، همچنین، مانند حلقه‌ی بازخوردی قوی عمل می‌کند که یادگیری را افزایش می‌دهد.

مشخصات محصولات
پدید آورندهدانیل گلمن
تعداد صفحات285
سال انتشار1400
شمارگان1000
نوبت چاپپنجم
قطع کتابرقعی
شابک9786008237419
نوع جلدشومیز
مترجمغزال سعید فر
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*