جستجو
منو بستن

لبخند غیرمجاز

تولید کننده: سوره مهر
لبخند غیر مجاز نوشته های طنز آمیز اسماعیل امینی
نثرهای کتاب «لبخند طنزآمیز» در قالب‌های مقاله، گفتگو، داستان کوتاه و حکایت نوشته شده‌اند و بنا بر گفته مولف، محتوای آنها سیاسی و اجتماعی نیست بلکه درباره انسان و انسانیت نوشته شده است.همچنین در این اثر، خنداندن مخاطب محور نیست، بلکه به تعمق واداشتن خواننده هدف اصلی نویسنده است.
قابلیت دسترسی: ناموجود
2,900 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

یکی بود یکی نبود، زیر گنبد کبود غیر از خدا هیچ کس نبود. در روزگاری نه چندان دور پسر کوچولویی زندگی می کرد که ما نمی دانیم اسمش چه بود، فقط می دانیم که خانه مادربزرگ این پسر آن طرف جنگل بود و اتفاقاً خانه خود پسر کوچولو هم همان طرف جنگل بود! (حالتان گرفته شد؟ درست برخلاف پیش بینی شماست. خانه ها همه در یک طرف جنگل قرار دارد و بنابراین از حوادث داخل جنگل و رد شدن از جنگل و این طور چیزها خبری نیست.)

بله داشتیم می گفتیم که خانه پسر کوچولو و مادربزرگش خوشبختانه و به کوری چشم همه دوستداران داستان های حادثه ای در یک طرف جنگل بود. (ما که برای صدا و سیما داستان مجموعه تلویزیونی نمی نویسیم تا با دور کردن راه خانه ها بیخودی قصه را طولانی کنیم و حادثه های آبکی بسازیم.)

یک روز صبح، مادر پسر کوچولو او را صدا زد: «آهای پسرم کجایی؟ بیا مادر، بیا که باهات کار دارم.»

پسرک با سرعت و با حرف شنوی خاصی در مقابل مادر حاضر شد (معلوم می شود او از این پسرهای معمولی نبود، بلکه از آن پسرهای مثل دسته گل و استاندارد و پاستوریزه بود که در خواب های پنبه دانه ای و آمارها و سخنرانی ها و انشاها زندگی می کنند.)

پسرم، بی زحمت چند دقیقه بازی را رها کن و برو برای مادرت شیر بگیر که خیلی لازم داره. امروز عمه و بچه هاش مهمان ما هستن.

مشخصات محصولات
پدید آورندهاسماعیل امینی
تعداد صفحات124
نوبت چاپاول
قطع کتابرقعی
نوع جلدشومیز
شابک9786001751318
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*