جستجو

غزلیات بیدل (دوره دوجلدی)

مجموعه فوق، آخرین و به روز ترین تصحیح از غزلیات بیدل است که بر اساس چند نسخه مرجع از این غزلیات به کوشش دکتر سیدمهدی طباطبایی و علیرضا قزوه جمع آوری و تدوین شده است و استفاده از این مجموعه ارزشمند به تمام علاقه مندان شعر و ادب فارسی توصیه می شود.
450,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

«دیوان غزلیات بیدل به‌تصحیح بیدل‌شناسان ورزیده، سیدمهدی طباطبائی و علیرضا قزوه، دو ادب‌پژوه و شاعر نامور، به‌ دسترس شوق‌مندان شعر پارسی و سخن سرآمد بیدل گذاشته شد. زهی ارمغانِ جان‌افروز و نوید نشاط‌اندوز.»
جمله بالا به‌قلم اسدالله حبیب است که در مقدمه تصحیح دوجلدی غزلیات بیدل آمده است.

مجموعه دو جلدی غزلیات بیدل با تصحیح و تحقیق سیدمهدی طباطبائی (عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدبهشتی) و علیرضا قزوه (شاعر نام‌آشنای معاصر) بعد از فراز و فرودهای بسیار توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شد. در این تصحیح انتقادی غزلیات بیدل، از چهار نسخه خطی که همگی آن‌ها از منظر نسخه‌پژوهی اهمیت فراوانی دارند، استفاده شده است. این نسخه‌های خطی عبارت‌اند از: نسخه گنج‌بخش، نسخه علیگر، نسخه رامپور، نسخه پتنا.

در مقدمه این کتاب، دکتر سیدمهدی طباطبائی به‌تفضیل درباره ضرورت ویراست جدید جلد نخست، شیوه تصحیح، ضبط واژگان و حتی علائم اختصاری تصحیح سخن گفته‌اند. طبق گفته مصححان این تصحیح انتقادی کوشش بر این بود تا با نزدیک‌شدن به اندیشه و زبان بیدل، درست‌ترین خوانش ابیات در متن مصحح نوشته شود؛ این یکی از اصلی‌ترین عواملی بود که موجب شد از آغاز آموختن الفبای شعر بیدل تا انتشار متن مصحَح، ده سال به طول بینجامد.

مطالعه، تورّق و خوانش تصحیح انتقادی غزلیات بیدل را به همه علاقه‌مندان شعر کلاسیک، سبک هندی و به‌ویژه دوستداران بیدل توصیه می‌کنیم. این دیوان می‌تواند راهگشای بسیاری از دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی و پژوهشگران این حوزه باشدو باب تازه ای را در حوزه بیدل‌پژوهی بگشاید.

مشخصات محصولات
پدید آورندهتصحیح و تحقیق: دکتر سیدمهدی طباطبایی، علیرضا قزوه
سال انتشارچاپ اول، بهار ۱۴۰۰
تعداد صفحات۱۷۴۷
قطع کتابوزیری
شمارگان1000 نسخه
نوع جلدگالینگور با روکش پارچه
شابک۹۷۸۶۲۲۶۹۳۶۳۴۷
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*
برچسب های محصول
مشتریانی که این کالا را خریدند، کالاهای زیر را نیز می خرند
تصویر از پدر و پارامو

پدر و پارامو

خوآن پرثیادو پس از سال‌ها دوری، به دنبال پدرس به روستای کومالا آمده است. کومالا، روستایی که بی‌شباهت به شهر ارواح نیست. مرزبین مردگان و زندگان متمایز نیست و چیزی به‌جز سکوت مرگ احساس نمی‌شود. روستایی که پر از صدا و بازتاب صداهاست. صداهایی که در کنار یکدیگر تصویر نهایی را می‌سازند. همراه خوآن پرثیادو صدای ارواح را می‌شنویم و تکه‌های پازل مانند صاحبان صدا را کنار هم قرارداده و تصویری از روستای کومالا و تباهی آن در ذهن ترسیم می‌کنیم.
18,000 تومان
تصویر از ناقوس گوش بریده

ناقوس گوش بریده

کتاب داستان هاي کوتاه از نويسندگان اسلاو/ در اين کتاب داستان هايي نيز از نويسندگان برخي کشورهاي اسلاو (اوکراين، چک، لهستان، بلغارستان) که با روسيه نقاط اشتراک فرهنگي فراوان دارند، در کتاب گنجانده شده است.
57,000 تومان