جستجو
منو بستن

رصد صبح

تولید کننده: سوره مهر
رصد صبح: خوانش و نقد شعر جوان امروز
«رصد صبح» عنوان کتابی است که در آن محمد کاظم کاظمی نگاهی به شعر و شاعری 20 شاعر جوان پرداخته است. این کتاب، به جهت انتخاب شاعران و نگاه تیز بینانه به مسئله شعر یکی از کتاب های مورد نیاز جامعه شعر خوان امروز به حساب می آید. محمد کاظم کاظمی در این کتاب گوشه ای از دنیای شعری بیش از بیست شاعر جوان را فراروی خواننده قرار داده است. به نظر می رسد که کاظمی در این کتاب بیشتر به معرفی چهره های جوان اندیشیده و با این کار تلاش کرده که گرد فراموشی را از دامان شعر جوان امروز پاک کند چرا که کاظمی با تمام احاطه اش به حوزه شعر به جای نقد هر شعر که در عنوان کتاب هم به آن اشاره شده، توضیحات تکمیلی درباره شعرها ارائه کرده است.
قابلیت دسترسی: موجود
65,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

ولی در این بیت ها از همان مثنوی حمیدرضا برقعی، جنبه آموزندگی قوی تر است و من دریغ می خورم که چرا شاعر ما با این ذوق و توانایی، بیشتر به سراغ این گونه سخنان نرفته است: چون زندگیت، ساده تر از مختصر شده پیش تجملات، جهازت سپر شده آیینه ای و سنگ صبور پیمبری در هر نفس برای پدر مثل مادر (صفحه 72)

گاهی شاعر بین دو چیزی پیوند می زند که بسیار دور از هم به نظر می رسند. این پیوند در عین غرابت، لذتی خاص به خواننده می بخشد. به راستی کجا دیده بودید که آغوش محبوب به میدانی از مین های خنثی نشده تشبیه شود؟ (صفحه 226)

مشخصات محصولات
پدید آورندهمحمدکاظم کاظمی
تعداد صفحات326
نوبت چاپسوم
قطع کتابرقعی
نوع جلدشومیز
شابک9789045065339
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*