جستجو
منو بستن

رسول ابلیس

تولید کننده: کتاب جمکران
پیشینه ادعای مهدویت به درازای تاریخ اسلام است. انگیزه‎های مختلف دنیوی سبب می‎شد تا افرادی برای خود یا دیگران، مدعی مهدویت شوند. معاویه قدیمی‎‎ترین این ادعاها را داشت؛ جاعلان حدیث در تقابل با نفرین‎های متعدد رسول خداصلی‌الله‌علیه‌وآله، حدیثی به این مضمون جعل کردند که پیامبر خدا دعا کرده تا او «مهدی» باشد چنین که این سخن نیز از کیسه جعل سر بر آورد که اگر معاویه را می‌دیدید، می‎گفتید این مهدی است. حتی خود مخالفان نیز درباره این روایات جعلی مناقشه و تردید دارند.
قابلیت دسترسی: موجود
27,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

ابومنصور عجلی، از غالیان معاصر امام باقر علیه‌السلام بود که احمد اسماعیل شباهت‌های بسیاری به او دارد؛ عجلی که فرقه منصوریه منسوب به او بودند، ادعا کرد که امام باقر علیه‌السلام او را وصی خود قرار داده است. او فردی بی سواد بود و غیر از پیروان خویش را تکفیر می کرد و مشرک می‌دانست و اصحابش را به کشتن آنان فرمان می‌داد، چنان که سیره احمد اسماعیل نیز چنین است.
نکته قابل توجه، ادعای کشف و شهود توسط او و تعبیر صریح امام صادق علیه‌السلام درباره او است؛ کشی این مطلب را درباره وی روایت کرده که خلاصه آن چنین است:
حفص بن عمرو نخعی گفت: نزد امام صادق علیه‌السلام نشسته بودم مردی به ایشان گفت: فدایتان شوم! ابومنصور برایم حدیث کرد که او به سوی پروردگارش بالا برده شد و خدا بر سر او دست کشید و به فارسی به او گفت: ای پسر! پس امام صادق علیه‌السلام فرمودند:… ابلیس به او نشان داده شده و به سوی او بالا رفته است؛ همانا ابومنصور رسول ابلیس است، خدا ابومنصور را لعنت کند، خدا ابومنصور را لعنت کند، خدا ابومنصور را لعنت کند.
و این تعبیر اکنون بیش از هر کسی برازنده دروغگوی مفتری است که خود را رسول امام زمان علیه‌السلام و وصی ایشان می خواند؛ حال آن که او عجلی زمان، سفیر شیطان و رسول ابلیس است.

مشخصات محصولات
پدید آورندهمحمد‌مهدی سلمان‌پور
تعداد صفحات304
نوبت چاپسوم
قطع کتابرقعی
نوع جلدشومیز
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*