جستجو
منو بستن

خواب

تولید کننده: نیلوفر
نجیب محفوظ، زاده ی 11 دسامبر 1911 و درگذشته ی 30 آگوست 2006، نویسنده و نمایشنامه نویس مصری و برنده ی جایزه نوبل ادبیات در سال 1988 بود. محفوظ در یکی از محلات قاهره به نام جمیلیه به دنیا آمد. او که فرزند یک کارمند دولتی بود، از سال 1934 تا زمان بازنشستگی اش در سال 1971 در قسمت فرهنگی خدمات کشوری مصر کار کرد. محفوظ ابتدا در وزارت موقوفات به کار پرداخت و سپس رئیس بنیاد حمایت از سینما و در دوران پایان کارمندی، مشاور وزیر فرهنگ شد. او در طول دوران حرفه ای خود، 30 کتاب داستانی نوشت.محفوظ در آثار خود، دیدگاه های منتقدانه ای را از رژیم سلطنتی قدیمی مصر، استعمار انگلیس و مصر کنونی بیان می کرد. تعداد زیادی از رمان های برجسته ی او، در مورد مسائلی اجتماعی از قبیل مشکلات زنان و زندانیان سیاسی است.محفوظ تا روز درگذشتش، سالخورده ترین برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات و مسن ترین برنده ی جایزه ی نوبل پس از برتراند راسل و هالدور لاکسنس بود. نجیب محفوظ در جولای سال 2006 پس از یک عمل جراحی ناموفق بر روی سرش، تحت مراقبت های ویژه ی پزشکی بود و عاقبت در 30 آگوست سال 2006 درگذشت.
28,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

مجموعه ی "خواب" به قلم "نجیب محفوظ"، اثری است که ده داستان کوتاه از این نویسنده ی سرشناس مصری را در بردارد. این نویسنده که ابعاد شهرت او جهانی است و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات در سال 1988 نیز شده است، با مضمون ناتوانی و عجز، تاثیرات شکست جنگ 1967 و عواقبی که پس از آن متوجه اجتماع عرب شد را مورد بررسی قرار می دهد. به عبارتی دیگر می توان گفت که داستان های مجموعه ی "خواب" نوشته ی "نجیب محفوظ"، آثار استثمار و مستعمره بودن را بر وضعیت زندگی مردم در کشورهای جهان سوم، به تصویر می کشند.
مجموعه ی "خواب" که ده اثر داستانی از "نجیب محفوظ" را شامل شده، در واقع پایان نامه ی "اوْلین فرید جورج یارد" برای کسب درجه ی مدنظرش از دانشگاه بوده که تحت عنوان کنونی کتاب، به چاپ رسیده و منتشر شده است. این داستان ها که عبارت اند از "میکده ی گربه ی سیاه"، "واژه ی نامفهوم"، "آواز مست"، "سمساری"، "مردی که حافظه اش را دو بار از دست داد"، "زیر سرپناه"، "تاریکی"، "چهره ی دیگر"، "اتاق شماره ی دوازده" و بالاخره داستان "خواب" که عنوان از روی آن انتخاب شده، توسط "محمدرضا مرعشی پور" به فارسی بازگردانده شده و انتشارات نیلوفر آن را در نزدیک به دویست صفحه به چاپ رسانده است.
داستان "خواب" که این مجموعه بر اساس آن نام گذاری شده، به داستان معلم عربی جوانی می پردازد که شب ها تا سحر، در خانه اش مشغول بحث پیرامون مرگ و برگزاری جلسات احضار روح است. این کار، ناراحتی همسایه ها و صاحبخانه ی او را به همراه دارد اما اتفاقات اصلی داستان زمانی رخ می دهد که حین به خواب رفتن او روی میز یک کافه، زن جوانی به قتل رسیده و پلیس او را به عنوان ناظر به کلانتری می برد.

مشخصات محصولات
پدید آورندهنجیب محفوظ
تعداد صفحات191
نوبت چاپاول
قطع کتابرقعی
شابک9789644485091
نوع جلدشومیز
مترجممحمد رضا مرعشی پور
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*