جستجو
منو بستن

حقایق ناگفته

کتاب حقایق ناگفته نوشته‌ی کاملا هریس، معاون اول جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا است که یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز محسوب می‌شود. در این اثر شما با زندگی این سیاستمدار الهام‌بخش آشنا می‌شوید و درس‌های بسیار مهم و ارزشمندی درباره‌ی سیاست، عدالت‌خواهی، رهبری، مقاومت و... می‌آموزید.
65,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

هنوز اولین باری را که در نقش کارمند به دیوان عالی آلامیدا کاونتی در اوکلند کالیفرنیا پا گذاشتم، به خاطر دارم. سال 1988 و تابستان سال آخر دانشگاه حقوق بود و به من همراه با نُه نفر دیگر، کارورزی تابستانی در دفتر دادستان ناحیه پیشنهاد شد. می‌دانستم دوست دارم دادستان شوم، می‌خواهم در خط مقدم اصلاح نظام عدالت کیفری باشم و می‌خواهم از قشر آسیب‌پذیر محافظت کنم. اما از آن جا که از نزدیک با این شغل سروکار نداشتم، هنوز مردد بودم.

خورشید با تمام توان بر دادگاه می‌تابید. ساختمان دادگاه در کنار رودخانه‌ی مریت از دیگر ساختمان‌های آن حوالی متمایز بود و بلندتر و مجلل‌تر به نظر می‌رسید. به‌ خاطر پایه‌های گرانیتی و ستون‌های بتنی که برافراشته و به پشت‌بام طلایی ساختمان متصل شده بود، از زوایای بخصوصی معماری اعجاب‌انگیزی به نظر می‌رسید. گرچه از دیگر زوایا شباهتی غیرعادی به یک کیک عروسی آرت دکو داشت.

دفتر دادستانی ناحیه‌ی آلامیدا کاونتی به خودی خود شبیه به یک افسانه است. اِرل وارن پیش از اینکه دادستان کالیفرنیا و بعداً یکی از بانفوذترین قاضی‌های ارشد دیوان عالی ایالات متحده شود، اداره‌ی دادستانی ناحیه‌ی آلامیدا کاونتی را بر عهده داشت. آن روز صبح همان‌طور که از کنار تصویر خیره‌کننده‌ی داخل لابی می‌گذشتم که با موزاییک‌های خیلی کوچک درست شده و بخشی از تاریخچه‌ی نژادپرستی در کالیفرنیا را به تصویر می‌کشد، سخنان وارن را مبنی بر اینکه جداسازی نژادهای مختلف در مدرسه امری ذاتاً ناعادلانه است، در ذهن داشتم و اینکه 15 سال طول کشید تا حذف واقعی جداسازی نژادی به برکلی در کالیفرنیا برسد. من خیلی خوشحال بودم این دستاوردها به‌موقع به من رسیدند. کلاس من در دوران دبستان، دومین کلاس در تمام شهر بود که برداشتن جدایی ‌نژادی در مدارس از راه باسینگ را اجرا کرد.

0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*