جستجو
منو بستن

ترجمه

نمایش به عنوان گرید لیست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه
نبرد من آدولف هیتلر

نبرد من

نبرد من
آدولف هیتلر
ترجمه: مهدی افشار
نبردمن یک اتوبیوگرافی و مانیفست سیاسی است که آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی (رایش سوم)، زمانی که در زندان لندربرگ بود جلد اول آن را نوشت که درواقع هیتلر جملات را به منشی خود می‌گفت و او می‌نوشتد. اندکی پس از آزادی از زندان بخش دوم کتاب را نوشت که بعدها به کتاب مقدس حکومت نازی تبدیل شد و به هر بهانه‌ای بین مردم پخش می‌شد به‌طوری که تا سال ۱۹۴۳ بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این کتاب در آلمان پخش شده بود. از سال ۱۹۴۵ چاپ این کتاب ممنوع شد و درحال حاضر تنها کتابی است که چاپ آن در آلمان ممنوع است.
راهنمای خواندن شهریار ماکیاوللی

راهنمای خواندن شهریار ماکیاوللی

نویسنده: میگل وتر
مترجم: محمد ملاعباسی
انتشارات: ترجمان

این کتاب راهنما می کوشد با تکیه بر چهار موضوع محوری این کتاب، یعنی شر، آزادی، تضاد اجتماعی و امنیت، خواننده را با اصلی ترین دغدغه های ماکیاوللی آشنا کند. میگل وتر، نویسنده این راهنمای خواندن، علاوه بر بازگشایی دشواری های کتاب شهریار، به خواننده دیدی تاریخی می دهد درباره اینکه، در هر دوره ای از تاریخ مدرن، شهریار چطور خوانده شده است و الهام بخش چه متفکران و نویسندگانی بوده است.
اخلاق نیکوماخوسی اثر ارسطو

اخلاق نیکوماخوسی اثر ارسطو

نویسنده: کریستوفر وارن
مترجم: ایمان خدا فرد
انتشارات: ترجمان

اخلاق نیکوماخوسی به یونانی Ἠθικὰ Νικομάχεια نامی است که به بهترین کار شناخته شده ی ارسطو در زمینه اخلاق اطلاق شده است. این اثر نقش برجسته ای در تعریف اخلاق ارسطویی دارد که شامل ده کتاب است که در اصل نوشته های جدا بر مبنای یادداشت های سخنرانی های ارسطو در لوکئوم (ورزشگاهی در نزدیکی آتن که محل تدریس ارسطو بود) است. برگرفته شده از گروه فرهنگی هنری اِخــو www.ekhogroup.blog.ir
هابز لویاتان

هابز لویاتان

نویسنده: لوری ام. جانسون بگبی
مترجم: مجتبی هاتف
انتشارات: ترجمان

لویاتان بزرگ‌ترین و نخستین اثر فلسفه‌ی سیاسی و اولین شرح جامع درباره‌ی دولت مدرن و ویژگی‌ها و کارکردهای آن است. هابز در لویاتان با بهره‌برداری از تمثیل‌های ابزاروار و اندام‌وار دولت را همچون انسان مصنوعی قلمداد می‌کند، که ممکن است دچار انواع بیماری‌ها شود و یکی از علایق اصلی هابز تشریح کالبد دولت و بیماری‌های آن است. هابز همچنین در تحلیل ماهیت قدرت آن را همچون پدیده‌های سیال و فراگیر می‌داند که اساس کل زندگی اجتماعی را تشکیل می‌دهد و حوزه‌های مختلف زندگی همچون مالکیت اقتصادی، علم و دانش، اخلاق، قانون و حقوق و غیره، همگی در پرتو آن شکل می‌گیرند و در حقیقت با آن هم‌ذات هستند.
راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی

راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی

نویسنده: کریستوفر ریت
مترجم: محمدمهدی ذوالقدری
انتشارات: ترجمان

«راهنمای خواندن روسو؛ قرارداد اجتماعی» از مجموعه کتاب‌های «راهنمای متون کلاسیک» و نوشته کریستوفر دی‌ریت است. در خواندن و فهمیدن متون کلاسیک ادبی، اجتماعی و فلسفی و... همیشه باید راهنمایی وجود داشته باشد و خواندن ترجمه‌های فارسی برای خواننده فارسی‌زبان اغلب به مسیری بی‌سرانجام کشیده می‌شود و فهم عمیق رفته‌رفته جایش را به ساده‌ساز‌ی‌های مبتذل می‌دهد.
تصویر از در مایه های ایرانی

در مایه های ایرانی

سرگی آلکساندراویچ یسنین، شاعری با نبوغی متعالی و شگرف بود که در خانواده ای دهقانی در سال 1895 چشم به جهان گشود و از نه سالگی به سرودن شعر پرداخت. در هجده سالگی از خانواده جدا شد و در مسکو و پترزبورگ اقامت گزید. جدایی از مادر و خانه، همواره برایش دردآور بود و این در بسیاری از شعرهایش طنین انداز است. کتاب حاضر مشتمل است بر یکی از مجموعه شعرهای سرگی یسنین، محبوبترین شاعر ملی قرن بیستم روسیه، همراه با شرح زندگی و فراز و نشیبهایی که وی در سفرها و خلق آثارش با آنها دست به گریبان بوده است. اندیشة این مجموعه شعر با آرزوی رفتن او به ایران آغاز میشود؛ از همان زمانهایی که هیجان و تشویش شعر پارسی را در درونش تجربه میکرد، اما این آرزوی شاعر تحقق نیافت. برخی از عنوانهای فصلهای کتاب عبارت اند از: آرزوی شاعر؛ زمستان در باتومی؛ دیگر شعرهای ایرانی؛ دیگر بار در پایتخت؛ در دیار باکو؛ در ملک خان؛ و یسنین شاعر محبوب خلق.
فیلترها Close
از: 18,000 تومان تا: 179,000 تومان
ريال18000 ريال179000