جستجو
منو بستن

بی خبری

رمان "بی خبـری" نوشته ی میلان کوندرا ، رمانی است که مستقیم با ذهن کاراکترهایش درگیر می شود و ما وقایع را از دریچه ذهن آنها می بینیم . کوندرا که تجربه نوشتن رمانی کم نظیر چون "هویت" را دارد ، در "بی خبـری" نیز به واسطه بازی دادن ذهن کاراکترهای اصلی اش ذهن خواننده را هم به بازی می گیرد . کوندرا به خوبی می داند چگونه با ایجاد پیچشهای داستانی که در ذهن کاراکترها اتفاق میوفتد ذهنش مخاطب رمانش را کنترل کند و ذهن او را به جایی که مورد نظرش است ببرد . کوندرا در نوشته هایش دنیایی متفاوت از آنچه ما می بینیم می سازد ، دنیایی که در لایه های زیرین آن اتفاقات دیگری میوفتد ! دنیایی که البته برای خواننده نا آشنا نیست . رمان "بی خبـری" که با نامهای "آهستگی" و "جهالت" نیز در ایران ترجمه شده ، داستان آدمهای دور افتاده از وطنشان است همچون ادیسه . آدمهایی که در بی خبری از زادگاهشان احساس غربت و دلتنگی می کنند و یا نمی کنند . کوندرا در اینجا حس نوستالژی را به حس بی خبری و سردگمی ناشی از دوری از وطن تعبیر کرده است . نگرانی ها و دغدغه های کارکترهای اصلی این رمان که از وطنشان – چک – دور افتاده اند گویی نگرانی ها و دغدغه های خود میلان کوندراست که سالها از وطنش – چک – دور افتاده بود و گویی نگرانی ها و دغدغه های همه دور افتادگان از چک است .
قابلیت دسترسی: موجود
50,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

ایرنا سال‌هاست که در غربت زندگی می‌کند اما زمانی که دوست فرانسوی‌اش متوجه می‌شود که کشور او یعنی چک به استقلال رسیده است ایرنا را تشویق می‌کند تا به سرزمین مادری‌اش بازگردد. در این میان کوندرا مفهوم نوستالژی را برای‌تان توضیح می‌دهد و به سراغ تاریخ جنگ‌های بزرگ و کوچکی می‌رود که در اروپا رخ داده است و اطلاعات جالبی در اختیارتان قرار می‌دهد. سپس مجدد به سراغ ایرنا می‌رود و شما متوجه می‌شوید که ایرنا به همراه همسرش مارتین در اواخر دهه‌ی 70 میلادی ناچار به ترک پراگ شده‌اند تا از حکومت کمونیستی چک در امان بمانند.

اکنون که مارتین فوت کرده، زمان بازگشت ایرنا فرا رسیده است و این زن با وجود تمام نگرانی‌ها و تردید‌ها راهی پراگ می‌شود اما به صورت اتفاقی در فرودگاه پاریس با عاشق قدیمی خود روبرو می‌شود که از قضا او هم قصد بازگشت به پراگ را دارد و... .

مشخصات محصولات
پدید آورندهمیلان کوندرا
تعداد صفحات173
نوبت چاپسوم
قطع کتابرقعی
شابک9789648564248
نوع جلدشومیز
مترجمفروغ پوریاوری
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*