جستجو
منو بستن

باغ خرمالو

تولید کننده: شهرستان ادب
این رمان، روایت گر استعفا و تبعید رضاشاه پهلوی به خارج از کشور است، زمانی که کشور در اشغال متفقین قرار دارد. در آن هنگام پهلوی دوم با خانواده سلطنتی به شهرهای ایران از جمله تهران، اصفهان، یزد، بندرعباس سفر می کند و در این سفر چند نوجوان با آنان دیدار می کنند. نویسنده با نگارش «باغ خرمالو»، در حقیقت شخصیت شکست خورده یک دیکتاتور را به تصویر کشیده است. این رمان در نهمین جشنواره داستان انقلاب اثر برگزیده شده و همچنین اثر شایسته تقدیر در جشنواره قلم زرین شناخته شده بود. این رمان نوجوان در مدت زمان کوتاهی به چاپ هفتم رسیده است.
کد محصول: 503-1
قابلیت دسترسی: موجود
50,000 تومان
با تخفیف: 40,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است
زمان تحویل: 3-5 روز

ـ هرکی گفته بی‌خود گفته. شاید هم خبر نداشته. چون روستای ما اصلاً مدرسه نداشت؛ یعنی زمان ما نداشت. هرکی هم می‌خواست مدرسه بره، باید می‌رفت روستای پایین. این‌جا هم ساختمونِ بخشداریه؛ یعنی اون‌وقت‌ها بود.

یک دسته کفترِ چاهی از رو پشت‌بامِ بخشداری پر کشیدند سمت آسمان. دخترِ خبرنگار پیش آمد. دوستش با عجله چند تا عکس گرفت و من ادامه دادم:

ـ اوّلین بار عکس قدّیِ رضاشاه رو تو همین ساختمونِ بخشداری دیدم، همون عکس معروفی که رضاشاه روی تخت‌طاووس نشسته. خب، اون‌زمان پادشاه بود. ما هم فکر می‌کردیم شاه با مردمِ عادی خیلی فرق داره، امّا...

دخترِ خبرنگار همین‌جورکه یادداشت برمی‌داشت پرسید:

ـ امّا فرق آن‌چنانی نداشت، درسته؟

دوستش باز هم از ساختمانِ قدیمیِ بخشداری عکس گرفت و من این‌بار جواب دادم:

ـ نه زیاد... می‌دونید؟ به‌نظرم پادشاه‌بودن اصلاً چیز جالبی نیست، چون باید از همه بترسی. دائم فکر می‌کنی همه می‌خوان علیه‌ت توطئه کنن. به زمین و زمان بدبینی، چرا؟

و دخترِ عکّاس با تعجّب پرسید:

ـ واقعاً چرا؟ پادشاه که دیگه نباید از کسی بترسه، اون که همه قدرت و ثروت کشور رو تو دستش داره، پس دیگه ترس برای چی؟

مشخصات محصولات
پدید آورندههادی حکیمیان
تعداد صفحات184
سال انتشار1400
شمارگان1000
نوبت چاپیازدهم
قطع کتابرقعی
شابک9786006889153
نوع جلدشومیز
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*