جستجو
منو بستن

از سیاحت در یک حماسه

تولید کننده: هرمس
محمود امیدسالار (زادهٔ ۵ آذر ۱۳۲۹ در اصفهان) پژوهشگر، مترجم، نسخه‌شناس و نویسندهٔ ایرانی است. او برای کتاب بوطیقا و سیاست در شاهنامه شایسته تقدیر در سی و ششمین دوره کتاب سال ایران شد.محمود امیدسالار در اصفهان چشم به دنیا گشود. وی اصالتاً اهل ابرقو در استان یزد است. امیدسالار دارای درجهٔ دکتری ادبیات فارسی از دانشکدهٔ مطالعات خاور نزدیک دانشگاه برکلی در کالیفرنیاست. وی دانش فولکلور را تحت نظر الن داندس استاد دانشگاه برکلی آموخته است؛ از این رو یکی از دانشمندان برجسته در زمینهٔ مطالعات فول...
136,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

معرفی کتاب از سیاحت در یک حماسه اثر محمود امیدسالار
تحقیقات علمی، مانند هر چیز دیگر، زمینه خاص خود را دارد. از آن جا که شاهنامه حماسه ملی ایران است با توجه به تمامی بار معنایی نهفته در واژه ملی تحقیقات اخیر خاصه تحقیقات غربی در باب شاهنامه را می توان در چارچوب روابط بین المللی ایران با غرب، مخصوصا با ایالات متحده، در نظر گرفت.
این کتاب، تأملی است درباره شاهنامه، زمینه فرهنگی و تحقیقات انجام شده در باب آن، هم در ایران و هم در غرب. نویسنده به دلیل اختلافات اساسی با بخش عمده این پژوهش‌ها و برای راه یافتن به جهان شاهنامه و درک بهتر آن بر خود شعر و منابع دست اول تکیه کرده‌است و..

مشخصات محصولات
تعداد صفحات329
پدید آورندهمحمود امید سالار
نوبت چاپ1
قطع کتابرقعی
شابک9786004562799
نوع جلدشومیز
مترجممصطفی حسینی
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*