جستجو
منو بستن

آثار و برکات امام حسین در دنیا

تولید کننده: نیستان
این کتاب بخشی از مجموعه روایات و احادیثی است که درابره بهره‌ها و فرخندگی‌های این جهانی وجود مقدس حضرت سیدالشهداء حسین بن علی علیهماالسلام به همت استاد فاضل و محدث آگاه جناب آقای سیدهاشم ناجی موسوی فراهم آمده است. قران مجید به روشنی درباره فرآیند و فرخندگی و نافرخندگی بسیاری از اندیشه‌ها و کردارهای نیک و بد در همین جهان و در زندگی دنیوی سخن گفته است و معلوم می‌شود که بخشی از بهره‌های اندیشه و کردار آدمی در دنیا به او خوهد رسید.
قابلیت دسترسی: موجود
64,000 تومان
i h
ارسال به
*
*
Shipping Method
نام
تخمین زمان ارسال
مبلغ
گزینه حمل و نقلی تعیین نشده است

معرفی کتاب

کتاب «آثار و برکات امام حسین (علیه السلام) در دنیا» از آثار سترگ مفسر و اندیشمند بزرگ جهان تشیع، السید الهاشم الناجی الموسوی الجزایری است که در متن خود با استناد به احادیث و روایات متعدد نقل شده از ائمه معصومین(ع) به بررسی برکت های وجودی تولد، حیات و شهادت امام حسین (ع) پرداخته است.

این کتاب که نسخه اصلی آن به زبان عربی نگارش یافته است، به کوشش استاد دکتر محمود مهدوی دامغانی، استادیار و دانشیار دانشکده های الهیات و ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد به زبان فارسی ترجمه شده است.

«آثار و برکات امام حسین (علیه السلام) در دنیا» را از چند منظر می توان اثری منحصر به فرد به شمار آورد.
نخست این که متن کتاب با وجود سبقه پژوهش محوری و تلاش مؤلف برای استخراج محتوای آن بر مبنای تمرکز بر احادیث و روایات، اثری قابل استفاده برای تمامی سطوح مخاطبان و تمامی تفکرات است. نویسنده در این کتاب هرگز به دنبال خلق کتابی برای خواص نبوده است و این مسئله را در زبان و املاء و شیوه نگارشی خود مورد عنایت قرار داده و از سوی دیگر مترجم نیز با درک این مسئله، دقتی بیش از اندازه در انتقال و بازنویسی آن به خرج داده است.

از سوی دیگر در این کتاب تلاش فراوانی شده است تا از حسن ظن و نگاه خواننده برای مواجهه با متن سوءاستفاده نشود. بر این مبنا و بنا بر ادعای مترجم، نویسنده تلاش نکرده تا با استفاده از بیانی اغراق آمیز مخاطب را به سوی تأثیرپذیری بیشتر از محتوای بی بدیل اثر هدایت کند. و از سوی دیگر هرگز این متن اعتنایی به برخی احادیث و روایات بدون سند و یا نامطمئن و ضعیف برای اطمینان خاطر دادن به مخاطب در موضوعی خاص نکرده است.

نکته دیگری نیز که به غنای این اثر می افزاید توجه به نقل قول های روایت شده از اهل سنت در موضوع مورد توجه کتاب است که این نقل قول ها از سوی نویسنده و مترجم به صورت پاورقی در کتاب درج شده است.

این کتاب که در چهارده فصل تدوین شده است و فصل مشترک تمامی فصول آن نیز بررسی برکات وجودی زندگی سید الشهداء (ع) است که شامل فصول موضوعی زیر است: آثار و برکات وجودی امام حسین (ع) از تولد تا شهادت، پس از شهادت، زیارت حرم و بارگاه و قتلگاه ایشان، تربت و خاک مقدس ایشان، برکات کربلای مقدس، زیارت کردن و سلام دادن به امام شهید، برپا داشتن سوگواری و خواندن مقتل، سرودن شعر در مرثیه شهادت امام، گریستن و مویه کردن بر امام، لعن فرستادن بر قاتلان شهدای کربلا، دوستی و مهرورزی با حضرت و نام گذاری به نام مقدس ایشان…

یکی از نکات قابل توجه در این اثر حذف شدن نویسنده از متن کتاب است. به عبارت دیگر هر نوع حضور و دخالت نویسنده و تفکر و اندیشه شخص او در این اثر حذف شده و نمی توان ردی از آن در متن اثر یافت و بر این اساس مخاطب در این کتاب تنها با مجموعه ای متصل و به هم پیوسته از احادیث و روایات پیرامون موضوعی خاص روبرو می شود.

مشخصات محصولات
پدید آورندهسیدهاشم ناجی موسوی جزایری
تعداد صفحات175
سال انتشار1400
شمارگان800
نوبت چاپپنجم
قطع کتابرقعی
شابک9789643372842
نوع جلدگالینگور
0.0 0
نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*